Izjemen uspeh Davida Brinovca

David Brinovec, R3A, se je udeležil  Svetovnega mladinskega prvenstva v pospešenem  in hitropoteznem šahu, ki je v času od 16. 10. 2018 do 20. 10. 2018 potekal v Porto Carrasu v Grčiji.

V pospešenem šahu 9 krogov z igralnim časom 10 minut+5 sek/potezo  je že v 1. krogu poskrbel za veliko presenečenje, ko je premagal letošnjega svetovnega prvaka v standardnem šahu Gazik Viktorja (SVK).

Ob koncu je David zasedel odlično 10. mesto, kar je bila najboljša slovenska uvrstitev pospešenega prvenstva.

Prvenstvo se je nadaljevalo s hitropoteznim prvenstvom, kjer je v začetku imel probleme s prehodom na krajši čas 5 minut +2 sek/potezo, nato pa je nanizal nekaj zaporednih zmag in na koncu zasedel solidno 15. mesto.

Sočasno je potekal tudi Evropski članski klubski  pokal. Na fotografiji lahko vidimo svetovnega članskega prvaka Magnusa Carlsena s šahisti ŠK Žalec, katerega član je tudi David Brinovec.

Davidu čestitamo za izjemen dosežek in mu tudi v prihodnje želimo veliko uspeha.

Ravnatelj SŠ KER: Mojmir Klovar