KATALOG INTERESNIH DEJAVNOSTI V ŠOL. LETU 2024/2025

¡ŠPANŠČINA NI VEČ ŠPANSKA VAS!

V šolskem letu 2024/2025 se bomo skupaj z dijaki, ki si želijo dodatnega znanja tujih jezikov, podali na pot raziskovanja španščine, špansko govorečih držav, njihove glasbe, plesa in navad.
Iskreno vabljeni vsi tisti, ki v svoji krvi čutite španski in latinskoameriški ogenj in bi želeli doseči prag komunikacije v tem temperamentnem jeziku!
Tečaj obsega sledeče teme: špansko govoreče države, ureditev Španije, uradni jeziki, abeceda, predstavitev osebe, številke, določni in nedoločni člen, družina, sedanjik, dnevna rutina, hrana, glasba, komunikacija v restavracijah in barih, ura, poklici, prostori v hiši in človeško telo.
Toplo vabljeni!

Mentorica Polona Parežnik

 

LITERARNO GLASILO IN LITERARNI NATEČAJI
Literarno glasilo bo zaživelo na spletni strani SŠ KER v elektronski obliki. Dijaki bodo lahko objavljali svoje literarne izdelke, ki jih oblikujejo pri pouku ali v prostem času. Odzivali se bodo lahko na literarne natečaje, ki bodo razpisani v šolskem letu.

Mentorica Valentina Hrastnik

GLEDALIŠKI ABONMA
Organizacija gledališkega abonmaja je povezana z obiskom izbranih predstav Gledališča Celje. Za dijake izberemo predstave, primerne starosti in interesom. Večina izmed njih je krstnih v slovenskem kulturnem prostoru ali družbeno aktualnih. Vključen bo v IND. Predstave bodo okoli 12. ure.

Mentorica Valentina Hrastnik

 

BRALNI KLUB
Tradicijo branja in pogovora o bralni izkušnji bomo nadaljevali tudi letos. Vsako leto se nam pridruži več dijakov, ki se zavedajo pomena branja in iščejo potrditev za lastna razmišljanja, hkrati pa se učijo knjižnega jezika, jezikovnih pravil in argumentiranja. Vabljeni, da skupaj z nami odkrivate skrivnosti neznanih dežel, svetov in ljudi.

Mentorica mag. Andreja Tkalec

 

FIZIKALNI KROŽEK

Pri fizikalnem krožku se bomo pripravljali na tekmovanje ČMRLJ in reševali naloge za tekmovanje za Stefanova priznanja. V okviru krožka zainteresirani dijaki predstavijo zanimive fizikalne teme, ki jih po učnem načrtu pri rednem pouku ne obravnavamo. Poleg tega lahko izdelajo kakšen plakat in pokažejo kakšen ″kuhinjski poskus ″ ter ga razložijo.
V okviru krožka se udeležujemo tudi ekskurzij v tehniške muzeje, observatorije in hiše eksperimentov (Bistra, Vitanje, Ljubljana, Zagreb, Dunaj, Linz, München).
Sestanki so večinoma vsakih 14 dni ob sredah 8. uro ali po potrebi.

Bojan Herman

ASTRONOMSKI KROŽEK

V okviru krožka rešujemo naloge in vprašanja za šolsko in državno tekmovanje za Dominkova priznanja.
Preučujemo vrtljivo zvezdno karto.
Zainteresirani dijaki lahko predstavijo zanimive teme iz astronomije in astrofizike.

Bojan Herman

 

DODATNE MATEMATIČNE VSEBINE 3. LETNIK
Dodatne matematične vsebine so namenjene dijakom, ki so se odločili za opravljanje splošne mature iz matematike. Ure se bodo izvajale tekom celega šolskega leta, dve uri tedensko. Namenjene bodo usvajanju vsebin, potrebnih za opravljanje splošne mature iz matematike.
Helena Klepej Viher

DODATNE MATEMATIČNE VSEBINE 4. LETNIK
V šolskem letu 2024/2025 bomo izvajali dve uri tedensko dodatnih matematičnih vsebin za dijake 4. letnikov. Del ur bomo namenili vsebinam, ki niso v učnem načrtu tehniških programov, ostale ure bodo namenjene pripravi na gimnazijsko maturo.

Martina Omerzel

KROŽEK ENERGOMATIKA
Krožek je namenjen vsem dijakom triletnega programa elektrikar v smislu dopolnilnega pouka matematike. Pri urah bomo z dodatno razlago in reševanjem vaj utrjevali znanje in razumevanje pri pouku obravnavane snovi. Znanje bomo nato še nadgrajevali z namenom, da srednješolska matematika na koncu ne bo predstavljala več problema.
Marija Vavdi

PROBLEMMATIKA

Problemmatika je krožek, namenjen tistim dijakom, ki jim matematika predstavlja problem. Pri krožku bomo z dodatno razlago in reševanjem nalog poskušali usvojiti osnovno znanje tega predmeta. Vse aktivnosti bodo podprte z gradivi, dostopnimi na svetovnem spletu ter s programskimi orodji, namenjenimi področju matematike. Krožek bo potekal ob sredah, 8. šolsko uro, v učilnici E7.

Helena Klepej Viher

 

UMETNOST POD DROBNOGLEDOM

GRADEC IN KUNSTHAUS: december 2024

Prazničen utrip meseca decembra bomo tudi letos preživeli v Gradcu. Poleg znamenitosti mesta si bomo ogledali tudi jaslice iz ledu in muzej sodobne umetnosti (Kunsthaus), ki na edinstven način povezuje življenje desnega in levega brega reke Mure, staro in sodobno arhitekturo.

Darja Povše

 

OGLED AKTUALNIH RAZSTAV V SLOVENIJI

Tudi v tem šolskem letu bomo pridno spremljali razstave pri nas. Najzanimivejše si bomo pogledali v popoldanskem času (po pouku).

Darja Povše

 

SPOZNAVANJE KULTURNE DEDIŠČINE SLOVENIJE IN SOSEDNJIH DEŽEL

V okviru krožka si bomo ogledali posamezne kulturne spomenike Slovenije in sosednjih dežel.

RAVENA, FERRARA IN IMOLA: 2 dni / ½ marca 2025

Spomladi, meseca marca, si bomo ogledali svetovno mozaike iz 5. in 6. stoletja v Raveni ter pogledali v svet avtomobilizma – Ferrara in Imola.

DUNAJ IN TEHNIŠKI MUZEJ: april 2025

V začetku aprila bomo še za en dan skočili na Dunaj. Po vodenem ogledu Tehničnega muzeja si bomo energijo za nadaljnje potepanje po mestu nabrali v parku dvorca Schonbrunn. S podzemno železnico (U-Bah n) se bomo zapeljali na Karlov trg in se mimo znamenite dunajske tržnice, tehniške univerze in Karlove cerkve napotili do Štefanove cerkve, najbolj znane atrakcije mesta.

Mentorja: Darja Povše in Bojan Herman

 

 

FILMSKI ABONMA

Filmski abonma izvedemo v okviru IND. Ogledamo si dve filmski predstavi s tematiko, ki je aktualna oz. blizu mladim. Pri izbiri filma sledimo željam in interesom naših dijakov.

Meta Selič Turnšek

 

ZA GLASBENE SLADOKUSCE – GREMO NA KONCERT

Dijaki – ljubitelji glasbe – bodo na večernih koncertih v Celju, Žalcu, Mariboru, Ljubljani … spoznavali lepote klasične glasbe. Na njih ne manjka niti zabavno obarvanega programa, filmske glasbe, glasbe iz muzikalov, priredb znanih melodij ali najlepših skladb iz glasbene zakladnice klasične glasbe. Koncerti so skrbno izbrani (upoštevali bomo interes ljubiteljev koncertov), primerni za srednješolsko populacijo in cenovno ugodni. Po koncertih se bomo o njih pogovarjali, izmenjali mnenja in jih kritično ocenili. Dijaki se prostovoljno odločajo in prijavijo za obiske posameznih koncertov. Za vsak koncert imajo priznanih 6 ur OIV (prosta izbira). Ob koncu leta prejmejo potrdilo o opravljenih urah OIV. Vabila na koncerte bodo na šolski internetni strani.

 

JAVNE PRODUKCIJE GLASBENIH ŠOL Celje, Žalec, Šentjur, Laško, Velenje

KONCERTI Z MLADIMI, KONCERTI GMS, Slovenske Filharmonije, Hiše kulture Celje…

OBISKI KOMORNIH ZASEDB NA NAŠI ŠOLI

KONCERTI NAŠIH BIVŠIH DIJAKOV

 

Mentorja: Metka Jagodič Pogačar in David Preložnik

 

ZA GLASBENE SLADOKUSCE – UŽIVAJMO V OPERI, BALETU ALI MUZIKALU

Dijaki, ki jih zanima glasbeno gledališče, si bodo organizirano ogledali izbrane predstave glasbenega gledališča: muzikalov, baletnih predstav, operet ali oper. Ob tem bomo spoznavali kulturni utrip mest, kamor se bomo odpeljali in si ogledali njihove glavne znamenitosti: Ljubljane, Maribora, Velenja, Žalca ali celo čez mejo. Na predstave se bomo predhodno pripravili, po ogledu bomo izmenjali mnenja in jih kritično podoživeli. Dijaki se prostovoljno odločajo za obiske posameznih ponujenih predstav. Vabila bodo na šolski internetni strani. Za vsako predstavo dobijo dijaki priznanih 6 ur OIV (prosta izbira). Predstave bodo organizirane po dogovoru, glede na interes dijakov in aktualno ponudbo.

Mentorja sta Metka Jagodič Pogačar in David Preložnik.

 

MOJSTRI GLASBENEGA USTVARJANJA NA ŠCC

Dijaki, ki so ali še obiskujejo glasbeno šolo, znajo igrati na katerikoli instrument ali dobro peti in si želijo javnega nastopanja, lahko sodelujejo z ostalimi dijaki ŠC Celje. Skupaj pripravljamo program različnih glasbenih zvrsti (od zabavne do klasične glasbe) v najrazličnejših zasedbah, s katerim se predstavljamo na javnih prireditvah za vse šole ŠC Celje in izven. Pripravili bomo različne prireditve za manjše število obiskovalcev, kot npr.  Večer ob svetovnem dnevu jezikov, Večer slovenske popevke, Jazz večer… Radi bi zagriznili v projekt priprave na izvajanje muzikalov in tako dodatno ponudili razvoj glasbenega gledališča na Šolskem centru Celje. Sodelovali bomo na roditeljskih sestankih in prireditvah za dijake in starše vseh šol ŠCC, na raznih podelitvah priznanj, kulturnih dnevih, evropski vasi, frankofonskem dnevu… Dijaki morajo imeti instrumente doma, saj jih v šoli nimamo dovolj.

Mentorja sta Metka Jagodič Pogačar in David Preložnik.

 

ŠOLSKI BEND GL« ERUPTION«

Tudi letos bi želeli nadaljevati z delom šolskega benda Gimnazije Lava – ERUPTION, ki s svojo izjemno dejavnostjo skrbi za prijetno počutje na naši šoli. V njem sodelujejo dijaki vseh šol ŠC Celje. Sodelovali bomo z Občino Celje, Zavodom za kulturne prireditve in turizem Celeia Celje, s Celjskim sejmom, s Hišo kulture Celje, z glasbeniki ostalih celjskih šol… Pripravili bomo samostojni KONCERT, nastopali na božičnem in pomladnem koncertu glasbenih zasedb ŠCC, radi bi nastopili na maturantskih plesih in s svojo prisotnostjo popestrili številne kulturne prireditve na ŠC Celje in izven ter na ta način opozorili na glasbeno oz. kulturno dejavnost celotnega ŠC Celje.

Mentorica je Metka Jagodič Pogačar.

 

 

NARODNO-ZABAVNI ANSAMBEL ŠC Celje

 

Tudi letos bi želeli nadaljevati z delom narodno-zabavnega ansambla, ki je lansko šolsko leto pridno vadil in navduševal publiko, kjerkoli se je pojavil. Mladostniki v njem neizmerno uživajo. Dijaki morajo imeti instrumente doma, ker jih za tako zasedbo v šoli nimamo.

Mentorica je Metka Jagodič Pogačar.

 

GLASBA MALO DRUGAČE – nadstandardna ekskurzija

NA LEPI MODRI DONAVI

2 dni, oktober ali november 2024

Odpravili se bomo v znamenito glasbeno prestolnico – na Dunaj, nato pa se z ladjo popeljali do Bratislave in naprej do Budimpešte. V vsakem mestu si bomo ogledali glasbene in ostale kulturne znamenitosti. V Budimpešti bomo ogled zaključili z obiskom čudežne Hiše glasbe japonskega arhitekta Souja Fujimotoja, ki je 2022 odprla svoja vrata.

Mentorji: Metka Jagodič Pogačar, David Preložnik in Darja Povše

 

PEVSKI ZBOR ŠOLSKEGA CENTRA CELJE

Stalne dejavnosti zbora bodo: izpopolnjevanje vokalne tehnike posameznikov in skupine, korepetiranje programa, oblikovanje zvoka zbora, priprava programa (za tekmovanja, samostojne koncerte, revije, priložnostne nastope) in nastopi. Druge dejavnosti: avdicije za pridobitev novih pevcev (september), tridnevne intenzivne pevske vaje zunaj zavoda (oktober, februar), enodnevne intenzivne vaje pred tekmovanji in koncerti, božično-novoletni koncert in letni koncert v Celjskem ali Narodnem domu.

Zborovodja je Matevž Pušnik, organizatorica zbora je Tjaša Verdev.

 

KROŽEK PODJETNIŠTVA

Krožek podjetnosti je namenjen dijakom, ki jih zanima svet podjetništva, inovacij in ustvarjalnega reševanja problemov. Krožek spodbuja razvoj veščin, ki so ključne za uspeh v sodobnem poslovnem svetu, kot so timsko delo, vodenje, komunikacija in finančna pismenost.

Sodelovanje z Junior Achievement Slovenija Krožek podjetnosti na naši šoli poteka v sodelovanju z Junior Achievement Slovenija (JA Slovenija), vodilno organizacijo na področju podjetniškega izobraževanja mladih. Sodelovanje z JA Slovenija našim dijakom omogoča dostop do bogatih virov, mentorjev iz sveta podjetništva ter udeležbo v nacionalnih in mednarodnih tekmovanjih in projektih.

Cilji krožka

  • Spodbujanje podjetniške miselnosti: Dijake želimo navdušiti za podjetništvo in jim predstaviti, kako lahko svoje ideje pretvorijo v uspešne projekte.
  • Razvoj praktičnih veščin: Udeleženci se bodo naučili, kako pripraviti poslovni načrt, obvladovati finančne tokove in uspešno komunicirati z različnimi deležniki.
  • Povezovanje s poslovnim svetom: S pomočjo mentorjev iz JA Slovenija bodo dijaki imeli priložnost sodelovati s pravimi podjetniki in pridobiti dragocene izkušnje.
  • Spodbujanje inovativnosti: Udeleženci bodo skozi različne delavnice in projekte razvijali svojo ustvarjalnost in sposobnost iskanja inovativnih rešitev.

Potek in vsebina krožka Krožek podjetnosti bo potekal enkrat tedensko po pouku. Vsako srečanje bo trajalo približno 90 minut in bo sestavljeno iz interaktivnih delavnic, predstavitev gostujočih podjetnikov, terenskih obiskov podjetij in praktičnih projektov. V sodelovanju z JA Slovenija bodo dijaki sodelovali tudi na tekmovanjih, kot je “Moje podjetje”, kjer bodo predstavili svoje poslovne ideje.

Zakaj se pridružiti krožku?

  • Priložnost za osebno in profesionalno rast: Dijaki bodo pridobili dragocene življenjske veščine, ki jim bodo koristile ne le v poslovnem svetu, temveč tudi v vsakdanjem življenju.
  • Mreženje: Priložnost za vzpostavitev stikov z vrstniki, mentorji in podjetniki iz Slovenije in tujine.
  • Certifikat: Udeleženci, ki bodo uspešno zaključili krožek, bodo prejeli certifikat JA Slovenija, ki bo potrdil njihove pridobljene veščine in znanja.

Zaključek Krožek podjetnosti je odlična priložnost za vse dijake, ki si želijo preizkusiti v podjetništvu, spoznati svet poslovanja in se pripraviti na prihodnost, polno priložnosti. Vabljeni, da se nam pridružite in postanete del dinamičnega sveta podjetništva!

 

Sebastian Klovar

 

KROŽEK USTVARJALNOSTI   

V okviru Krožka ustvarjalnosti bomo spodbujali ustvarjalnost in inovativnosti med dijaki ter medsebojno povezovali ideje posameznikov. Mladi ustvarjalci bodo imeli priložnost razvijati svoje spretnosti skozi različne projekte in delavnice.

Poseben poudarek bomo namenili izdelavi promocijskih daril za šolo, s čimer bodo dijaki prispevali k prepoznavnosti naše šole.

Aleksandra Ferenc

Zabavni kemijski poskusi

Z dijaki nižjih letnikov bi izvajali zanimive kemijske poizkuse (nevidna pisava, faraonove kače, krvavo čaranje, negorljiv denar, poskusi s plini.…).

Z dijaki višjih letnikov bi se preizkusili v sintezah organskih spojin (nitroceluloza, luminol,…).

Vse dijake vabimo k izdelavi praktičnih daril (krema za roke, kopalna sol …) za namene bazarja in promocije. Učencem bližnjih osnovnih šol bomo predstavili delo kemika, urejali bomo vitrine ter poglabljali in utrjevali znanje iz kemije.

Irena Drofenik

 

DARILNICA 

Izdelava kozmetičnih izdelkov, izdelkov iz keramike in iskanje novih idej za darila in promocijo šole.

Mihela Jug

 

MLADINSKO RAZISKOVALNO DELO

K raziskovalnemu delu so vabljeni dijaki in njihovi mentorji. Vsi, ki želijo aktivno sodelovati, morajo pravočasno prijaviti svoje raziskovalno delo ter ga oddati v pisni in elektronski obliki. Rokovnik bo objavljen na spletni strani www.mladizacelje.si in na spletnih straneh šole. Avtor raziskovalnega dela mora sodelovati na srečanju z javnim zagovorom. Raziskovalne naloge bodo shranjene v Osrednji knjižnici Celje in bodo javno dostopne. Mladi raziskovalci, ki bodo izdelali nalogo z izdelkom, pa se bodo lahko s svojimi izdelki predstavili širši javnosti na razstavi v Osrednji knjižnici Celje. V digitalni obliki bodo naloge v celoti dostopne tudi na svetovnem spletu. Za izvedbo raziskovalnega dela na SŠ KER skrbi koordinator Andrej Grilc.

Koordinator: Andrej Grilc

 

DELO Z MIKROKRMILNIKOM ARDUINO

Kratek opis krožka:

Krožek je namenjen vsem, ki jih zanima delo z mikrokrmilnikom Arduino Uno in uporabno elektroniko, hkrati pa na tem področju nimajo kakršnihkoli izkušenj. Pri krožku se bomo dotaknili osnov programiranja v okolju Arduino IDE, spoznavanju delovanja mikrokrmilnikov in konstruiranje enostavnih vhodno-izhodnih vezij.

Mentor: Matej  Kališek

Programiranja LEGO robotov

Glavni cilj krožka je navdušiti dijake za svet robotike, avtomatike in tehnike. Pri krožku bomo podrobneje spoznali način programiranja LEGO Mindstorms EV3 robotov. Pripravljali pa se bomo tudi na tekmovanje RoboCupJunior.

Mentorja: Jaka Koren, Marko Vrečko

 

 

GLASBENA PRODUKCIJA, ELEKTRONIKA IN STUDIJSKA OPREMA

Glasbena produkcija s programom Reason Proppelerhead: Poglobili se bomo v svet glasbene produkcije s pomočjo naprednega programa Reason Proppelerhead. Naučili se boste ustvarjati in urejati glasbene kompozicije, uporabljati virtualne inštrumente ter učinke ter oblikovati zvok po svojih željah. Program je primeren tako za začetnike kot tudi za tiste, ki že imajo nekaj izkušenj in želijo svoje znanje še nadgraditi.

Izdelava elektronskih komponent, kot je MIDI kontroler: Raziskovali bomo svet elektronike in glasbene tehnologije, osredotočeni na izdelavo lastnih MIDI kontrolerjev ter drugih elektronskih naprav, ki se uporabljajo v glasbeni produkciji. Skozi praktične projekte se boste naučili osnov spajkanja, programiranja in sestavljanja elektronskih vezij.

Spoznavanje studijske opreme: Raziskovali in spoznavali bomo raznoliko studijsko opremo. Naučili se boste pravilno uporabljati mikrofone, mešalne mize, zvočne kartice in druge ključne naprave, ki so nepogrešljive za profesionalno glasbeno produkcijo.

Ta krožek je odlična priložnost za vse, ki želite poglobiti svoje znanje o glasbeni produkciji, elektroniki in studijski opremi ter se naučiti novih veščin skozi praktične projekte.

Mentor: Davor Zupanc

 

 

PAMETNE INŠTALACIJE

KNX je mednarodni standard za pametne inštalacije, ki omogoča integracijo različnih naprav in sistemov v stavbi. S KNX tehnologijo je mogoče upravljati razsvetljavo, ogrevanje, prezračevanje, senčila in številne druge naprave prek enega samega sistema. To prinaša učinkovito upravljanje energije, udobje ter povečano varnost in prilagodljivost v vašem domu ali poslovnem prostoru. Pri krožku KNX pametnih inštalacij bomo skupaj raziskovali različne vidike KNX tehnologije in njeno uporabo v praksi. Spoznali bomo osnove KNX sistema, vključno z načrtovanjem, programiranjem in vzdrževanjem pametnih inštalacij. Prav tako bomo obravnavali praktične primere uporabe KNX tehnologije.

Mentor: Boštjan Fidler

 

DELO Z ROBOTSKO ROKO

Delo s kolaborativno robotsko roko, pogosto imenovano tudi “cobot,” postaja vse bolj priljubljeno v sodobnih industrijskih okoljih zaradi svoje zmožnosti izboljšanja produktivnosti in varnosti. Kolaborativne robotske roke so zasnovane tako, da varno sodelujejo z ljudmi v skupnih delovnih prostorih, brez potrebe po zaščitnih ogradah, ki so bile prej nujne pri uporabi industrijskih robotov. To omogoča bolj fleksibilno in prilagodljivo proizvodnjo.

Ena izmed ključnih prednosti kolaborativnih robotskih rok je njihova enostavnost uporabe. Zahvaljujoč naprednim senzorjem in algoritmom za strojno učenje, te roke lahko zaznajo prisotnost ljudi in se ustavijo ali upočasnijo, da preprečijo nesreče. Poleg tega je programiranje in nastavitev teh naprav običajno intuitivno, kar omogoča, da jih hitro uvedemo v proizvodne procese brez obsežnega tehničnega znanja.

Največje število udeležencev: 10 dijakov 3. in 4. letnika

Začetek krožka: oktober

Elektronska pošta: oskar.zveglic@sc-celje.si

Učilnica: BE11

Mentor: Oskar Žveglič

 

 

ELEKTROTEHNIKA

Dopolnilni pouk s področja elektrotehnike za dijake 1. in 2. letnika.

Mentorja: Stane Ravnak in Oskar Žveglič

 

 

VZDRŽEVANJE IN DIAGNOSTIKA RAČUNALNIŠKIH SISTEMOV

Ta krožek učencem omogoča pridobitev znanj in veščin za učinkovito vzdrževanje in diagnostiko računalniških sistemov ter jih pripravlja za reševanje težav, s katerimi se lahko srečajo v profesionalnem okolju.

Krožek bo temeljil na praktičnem delu z računalniki, preventivnem vzdrževanju, diagnostiki strojne opreme, diagnostiki programske opreme, uporabi orodij za diagnostiko sistema.

Največje število udeležencev: 10

Začetek krožka: oktober

Izvajalec: Tilen Sirk

Kabinet: BE08

Elektronski naslov: tilen.sirk@sc-celje.si

 

 

PROCESSING

Računalnik je lahko tudi umetnik – samo primerna navodila potrebuje. Pri tem krožku se bomo spoznali z programskim okoljem Processing, ki nam ponuja prazno platno za ustvarjanje digitalnih, interaktivnih umetnin. Svoje programersko znanje bomo nadgradili in tekom izvajanja izdelali lastno animacijo, digitalno igračo, mogoče tudi kakšen kombiniran izdelek. Delo poteka doma ter v računalniški učilnici, za opravljeno dejavnost pa je zahtevana uresničena izvirna ideja.

Največje število udeležencev: 10

Začetek izvajanja: Oktober

Izvajalec: Jaka Koren

Kabinet: BE08

Elektronska pošta: jaka.koren@sc-celje.si

 

MULTIMEDIJA IN DRUŽABNA OMREŽJA

Krožek je namenjen dijakom, ki bi radi sodelovali pri medijski podpori dogodkov na šoli in celotnemu Šolskemu centru Celje. Na krožku boste spoznali fotografiranje, snemanje, montažo, priprava materialov in podobno. Materiale bo skupina ustrezno obdelala in jih objavila na družabna omrežja, hkrati pa shranila v arhiv. Naloga skupine je tudi, da prenaša zanimanje tudi na nižje letnike.

 

Največje število udeležencev: 10

Začetek krožka: Oktober

Izvajalec: Andraž Pušnik

Elektronska pošta: andraz.pusnik@sc-celje.si

Kabinet: AE05

 

AR IN VR

Navidezna ali obogatena resničnost? Kaj misliš, da nas čaka v prihodnosti? Igra ali resno delo? S pomočjo obogatene resničnosti ali navidezne resničnosti lahko ustvarjamo delavna okolja, spreminjamo čas, igramo igre ali se učimo. Naj programski jezik ne bo ovira naj bo trdo delo razlog za kakšno neprespano noč in končni izdelek ti bo zagotovo v ponos. Omejitev ni pripeljimo prihodnost k nam že danes!

 

Največje število udeležencev: 10

Začetek krožka: Oktober

Izvajalec: Matic Holobar

Elektronska pošta: matic.holobar@sc-celje.si

Kabinet: BE06

 

3D MODELIRANJE

Pri 3d tiskanju se bom najprej naučil narediti 3d model. Ga oblikovati po lastnih željah si ogledali, kako preuredimo obstoječi model, katera orodja so nam na voljo in predelali same tehnike tiskanja. Od začetka do konca.

 

Največje število udeležencev: 10

Začetek krožka: Oktober

Izvajalec: Matic Holobar

Elektronska pošta: matic.holobar@sc-celje.si

Kabinet: BE06

 

 

 

Skip to content