Podatki o projektu:
Financer: Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje ter Evropska unija – NextGenerationEU prek nacionalnega Načrta za okrevanje in odpornost
Vrednost: 900.000,00 €
Trajanje: 1. 9. 2023 – 30. 6. 2026

Portal: noo.gov.si

Mednarodni in domači dokumenti analize stanja v Evropi in Sloveniji kažejo potrebo po sistemski integraciji in nadgradnji poučevanja temeljnih vsebin RIN (računalništva in informatike). Namen projekta je oblikovati eksperimentalni načrt uvajanja, implementacije in evalvacije temeljnih vsebin RIN v inovativnih skupinah srednjega izobraževanja.

V okviru projekta bodo konzorcijski partnerji didaktične strategije in učne pristope uvajanja temeljnih vsebin RIN personalizirali in diferencirali za učenje. V specifičnem kontekstu razvojno-psiholoških obdobij učečih bomo dali poseben poudarek prilagajanju didaktičnih strategij poučevanja temeljnih vsebin RIN značilnostim učenja učečih se.

V okviru projekta bomo dosegli naslednje rezultate:

  • popis in posnetek obstoječega stanja na VIZ na področju RIN, opredelitev potreb na področju RIN in oblikovanje vsebinskih izhodišč izvedbenega načrta uvajanja temeljnih vsebin RIN, razvoj, izvedba in evalvacija vzorčnih učnih scenarijev, ki se bodo nanašali na uvajanje temeljnih vsebin RIN.  Priprava Kataloga temeljnih znanj RIN, ki bo na osnovi že obstoječih domačih in tujih dokumentov pomenil nadgradnjo t. i. kurikularnega okvira za opredelitev temeljnih in minimalnih vsebin RIN, standardov znanj in kriterijev za vrednotenje napredka učečih se, vzpostavljena učeča se skupnost, ki bo imela ključno vlogo na nacionalni ravni, saj bodo gradiva in izkušnje učiteljev pri izvedbi na voljo vsem članom učeče se skupnosti, diseminacija in promocija uvajanja temeljnih vsebin RIN v ožjem in širšem vzgojno-izobraževalnem prostoru pri nas in v tujini ter oblikovanje pozitivnih stališč do uvajanja temeljnih vsebin RIN kot medpredmetne in samostojne obvezne vsebine vrtčevskih dejavnosti oz. učnih aktivnosti v VIZ.

Projekt bo pomenil eksperimentalno in sistemsko oblikovanje podpornih okolij za vključevanje temeljnih vsebin RIN ter mehanizme izmenjave izkušenj in dobrih praks, ki bodo doprinesle k smernicam razvoja in vključevanja temeljnih vsebin RIN.

 

Konferenca – projekt Katarina

 

 

Skip to content